سردار محمدرضا رویانیان با نام پیشین انوشیروان رویانیان (سرتیپ‌دوم پاسدار)(زاده ۲۲ اردیبهشت ۱۳۳۹ - نور) فرماندهٔ پیشین پلیس راهنمایی و رانندگی و مدیرعامل کنونی باشگاه پرسپولیس است. وی در حال حاضر از سوی سازمان بهزیستی کشور٬به عنوان سفیر طلایی سازمان بهزیستی معرفی شد.
محمدرضا رویانیان از سال ۱۳۶۱ وارد کمیته انقلاب اسلامی شهرستان نور شد و بتدریج به فرماندهی کمیته سپس با ادغام کمیته و شهربانی به عنوان فرماندهٔ نیروی انتظامی شهرستان نور و بعد از آن به عنوان فرماندهٔ نیروی انتظامی استان مازندران منصوب شد. وی به عنوان اولین فرماندهٔ پلیس ۱۱۰ منصوب شد و تا سال ۱۳۸۰ رییس مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰ بود. پس از آن‌که سردار رویانیان در جایگاه فرماندهی پلیس راهنمایی و رانندگی قرار گرفت، تا سال ۱۳۸۴ در این سمت بود و با جایگزینی اسماعیل احمدی‌مقدم به جای محمدباقر قالیباف، اسکندر مومنی نیز جایگزین وی در سمت فرماندهی پلیس راهور ناجا قرار گرفت. محمدرضا رویانیان، از سال ۱۳۸۶ با حکم محمود احمدی‌نژاد، رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور شد. وی دارای یک فرزند پسر و دو فرزند دختر است که همهٔ آنها ازدواج کرده‌اند.
اظهار نظر در مورد اتفاقات انتخابات ۱۳۸۸ ایران: وی در جریان اعتراضات پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم از عنوان «آشغال» برای کسانیکه به گفته وی خواستار تغییر رهبر و نظام و قانون هستند استفاده کرد و گفت:« اینهایی که دستشان به خون انسانهای بی گناه آلوده‌است به هیچ عنوان نمی‌توانند رهبران بشریت باشند اما رهبر معظم انقلاب سید علی خامنه‌ای انسانی پاک، متقی، حسینی، زینبی، کربلایی و عاشورایی است و وای بر ما که نتوانیم در این برهه حساس از ولی، رهبر و امام تبعیت کنیم. یک عده آشغال می‌گویند این رهبر، نظام و قانون را باید تغییر داد، ما مگر مرده‌ایم، کسانی که با اوباما، بوش، مبارک نامبارک دستشان در یک کاسه بوده، مگر می‌گذاریم در این کشور علی تنها بماند، شهدا و خانواده شهدا اجازه نمی‌دهند.»
محمدرضا رویانیان در ۲۹ شهریورماه سال ۱۳۹۰ با حکم محمد عباسی(وزیر ورزش و جوانان)، مدیر عامل پرسپولیس شد.
این در حالیست که وی دارای سابقه حرفه‌ای در فوتبال نیست و بنا به گفته خود، پیش از ورود به فوتبال حتی در تشخیص شکل توپ فوتبال نیز مشکل داشته است.
برخی تحلیلها مبنی بر این است که نحوه مدیریت رویانیان در فوتبال نوعی مدیریت پوپولیستی بوده است. پوپولیسم نوعی روش سیاسی‌ست که نشان از طرفداری کردن یا طرفداری نشان دادن از حقوق و علایق مردم عامه در برابر گروه نخبه دارد.
جذب ستاره ها (نقل و انتقالات): در تابستان ۱۳۹۱ رویانیان ستاره‌ها و بازیکنان محبوب و گرانقیمتی را برای تیم فوتبال پرسپولیس به خدمت گرفت. این موضوع در اوایل مدیر عامل شدن وی در جلب رضایت هواداران این تیم موثر بود.
هزینه کردن بودجه دولتی در فوتبال: این امر در اوایل مدیریت وی مورد انتقاد محمد مایلی کهن قرار گرفت ولی این موضوع پس از تشکیل شرکتهای خصوصی زیرمجموعه و بعد از استعفای رویانیان از ستاد سوخت منتفی گردید.
آزاد سازی زندانیان پرسپولیسی: در مرداد ماه ۱۳۹۱ رویانیان اسباب آزادسازی ۵۰ زندانی دربند زندان اوین را فراهم کرد. همچنین در اواخر بهمن ۱۳۹۱ یکی از هواداران پرسپولیسی دربند زندان اوین آزاد شد.
ساعت : 6:07 am | نویسنده : admin | روینیا | مطلب قبلی
Page : 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13 - 14 - 15